Training voor de trainers

De jeugdcommissie heeft zich dit seizoen onder andere tot doel gesteld de ondersteuning van de niet selectietrainers vorm te gaan geven. Afgelopen vrijdagavond is daarvoor een avond georganiseerd waarbij onze selectietrainers uitleg gaven over hoe zij een training aanpakken; een training voor onze trainers dus. Met een volledig team van jeugdspelers werden op het hoofdveld door Jens Wirix, Jean Marie Frerichs en Jurgen Pertijs een aantal oefeningen getoond die op eenvoudige wijze uit te zetten zijn en voor verschillende niveaus zijn in te zetten. Met name de toelichting op het doel van de oefeningen en welke variaties erop mogelijk zijn, was voor alle trainers zeer bruikbaar. De evaluatie achteraf was ook erg leervol. De jeugdcommissie zal de komende periode meer akties ondernemen om onze trainers te helpen bij hun teambegeleiding. Te noemen zijn:

  • KNVB cursus Jeugd Voetbal Trainer Coach (januari – maart);
  • Introduceren van een uniforme Warming-up;
  • Samenstellen trainingstof per leeftijdcategorie;
  • Kwartaalbijeenkomsten (eerstvolgende is 17 februari 2017).

 

De op vrijdagavond getoonde trainingsvormen zullen binnenkort uitgewerkt en verspreid worden onder de trainers. De jeugdcommissie ziet de jeugdtrainers graag weer terug op de volgende kwartaalbijeenkomst op 17 februari 2017. Overigens zijn er nog plaatsen beschikbaar voor de KNVB Cursus in januari/februari/maart. Opgeven kan via Marc Horsten.

 

Training voor Trainers

You may also like...